top of page
b1276b4321724ff1a025879405ee37a2-slider-
İLETİŞİM
logo.png

PROSEDÜR GRUP

Tesis Yönetim Hizmetleri

707f4c76289dbf73920405faf2efa8a1.jpg

PROSEDÜR TESİS

YÖNETİMİ

 

PROSEDÜR Yönetim çatısı altında, tesis yönetiminden mühendisliğe, danışmanlığa kadar pek çok alana kadar profesyonel olarak yönettiğimiz her çalışmanın altında emek, yetenek ve birlik olmanın gücü vardır.

Tesis Yönetimi Kavramı ve Gelişimi

Tesis yönetiminin profesyonel iş yapış biçimi olarak geçmişi 1900’lü yıllara kadar uzanmakta olup çok katlı binaların sayıca fazlalığından dolayı ABD merkezli olarak ortaya çıkmıştır. Tesis yönetimi, başlangıçta çok katlı binalar için “bina yönetimi” olarak kendini göstermiştir . Kavramın tanımı üzerinde tam bir fikir birliği bulunmamakla birlikte öz olarak, fiziki çevreyle o çevrede bulunan, yaşayan ve çalışanlar arasında bir entegrasyon sağlanması için yerine getirilen tüm yönetsel faaliyetlerdir. Kavram esasında çok geniş bir alana yayılıdır ve içerisinde mühendislik, otomasyon, mimari, yönetim gibi pek çok farklı alandan beslenmektedir.

Bu da kavramı somut ve üzerinde uzlaşılmış bir tanım yapmaktan uzaklaştırmaktadır. Çünkü tesis yönetimi bu haliyle disiplinler arası bir pratiktir. İşlevsel olarak bir tesis veya binada gereksinim duyulan, planlama aşamasından kullanım aşamasına kadar, alanların ergonomik tasarımı, fiziki planlar, enerji, temizlik, güvenlik, ikmal, bakım-onarım, çevre düzenlemesi gibi tüm işlerin profesyonel olarak sevk ve idare edilmesini kapsar. Dolayısı ile tesis yönetimi sadece bir temizlik veya güvenlik gibi tekli hizmet işinin icra edilmesi değil, profesyonel işletme yönetimi ilkelerine göre ortaya konulan ve pek çok bileşenden oluşan bir süreçler dizidir.

Öte yandan tesis yönetimi kavramından söz edildiğinde, bu işi yapanların genellikle asıl örgütsel faaliyetlere destek veren tali, küçük ya da sıradan örgüt ya da örgütlenmeler olduğu akla gelmektedir ki bu da yanlış bir durumdur. Tesis yönetimi işlerinde profesyonel yönetim teknikleri en ileri düzeyde uygulanmakta olup asıl işletme ya da hizmet alanlar bazen tek bir işle uğraşırken profesyonel tesis yöneticileri teknik (elektrik, mekanik vb.), mali (vergi, SGK vb.), idari (yönetim, İKY vb.) gibi birbirinden ayrık pek çok işle ilgilenirler. Bundan dolayı tesis yönetimi başlı başına bir uzmanlık gerektiren profesyonellerce idare edilen bir örgütlenmedir.

İnsanların yaşam alanlarından beklentileri arttıkça zaman içerisinde zorunlu olarak profesyonel tesis yönetimi hizmetlerinin de olması gereken noktaya geldiği bilincinde olan Prosedur Yönetim müşterilerine yönetim ilke ve koşullarına uygun olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Bize Ulaşın
Teklif-Bilgi Alın

Teşekkür Ederiz

4b36f8b0187b4c9b9e3d72e86b3ef82e-prosedu

TESİS YÖNETİMİ

Firmamız bir tesisin mevcut koşul ve yeteneğini en iyi şekilde kullanarak, maliyet ve kullanım amacına uygun şekilde insanları tatmin eden müşteri memnuniyeti odaklı projeler geliştirmektedir.

Uzman kadroları ile PROSEDÜR Yönetim, ihtiyaçlar ile hiz­metlerin kalitesini birleştiren bir anlayış içerisindedir.

a5ccc92e9a4342d5b3a9d100b31c4663-02-hizm

MÜHENDİSLİK

Tesisiniz en kıymetli varlıkları olan elektrik ve mekanik ekipmanların bakım onarım hizmetlerinin yerine getirilmesini sağlıyoruz. Mühendislik hizmetleri kapsamında, tesisinize ait  tüm elektrik ve mekanik ekipmanların; periyodik bakımların gerçekleştirilmesi, bakım firmaları ile anlaşmaların yapılması, stok yönetimi ve enerji yönetimi hizmetlerini yerine getiriyoruz.

613ac0090c924766804299aeae0676c1-03-hizm

DANIŞMANLIK

PROSEDÜR  Yönetim olarak, tesisinizin yarınlarında  en verimli şekilde yönetilmesi için bugünden danışmanlık hizmetini üstleniyoruz.

Tesis işletmeye açılacağı zaman gerek operasyonel olarak gerek bütçe ile karşılaşılacak problemleri daha bugünden çözmeye yönelik işletmenin danışmanlığını yapıyor ve etkili öneriler geliştiriyoruz.

logo%20bordo_edited.png

ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ

Güvenlik Birimimiz, bir tesisin mevcut risk analizini en iyi şekilde kullanarak, maliyet ve kullanım amacına uygun şekilde insanları tatmin eden müşteri memnuniyeti odaklı projeler geliştirmektedir.

Uzman kadroları ile PROSEDÜR Güvenlik, ihtiyaçlar ile hiz­metlerin kalitesini birleştiren bir anlayış içerisindedir.

slaytmob-03606.jpg

TEMİZLİK HİZMETLERİ

Tesis, Kurum, İkamet, AVM, Fabrika, Otel v.s.gibi her türlü alanın sürekli bakım ve temizliği kurumuza bağlı uzman ve eğitimli personellerce gerçekleştirilebilir.

Temizlik hizmetleri gereksinim duyulan her türlü modern ekipmanlar kullanılarak sürekli ya da geçici hizmet seklinde verilebilir.

ILoad952___Medium.jpg

PEYZAJ ve BAHÇIVANLIK

PROSEDÜR  Yönetim olarak, tesisinizin  her türlü peyzaj ve ortak alanlarının bakım ve düzenlenmesi konusunda uzman personellerimizle katkı sağlamaktan mutluluk duyarız.

  • Bahçe ve Peyzaj Düzenlemesi ve bakımı

  • Sosyal Alanlar ve Havuz Bölgeleri

  • Peyzaj Mühendisliği Hizmetleri

bottom of page