top of page
1-0_edited.jpg

SİVİL YERLEŞİMLER

SİTE VE REZİDANS GÜVENLİĞİ

dumankaya-modern-vadi-projesi-istanbul-b

Çok Bloklu Siteler

Yüzlerce ya da binlerce ailenin bloklar veya akıllı binalarda bir arada yaladığı, sınırlı ve çevrelenmiş sivil yerleşim alanları korunması ve güvenliğinin sağlanması gereken önemli alanlardandır.

Her bir unsurun kendisine özel riskleri olacağı gerçeğinden hareketle, bu tür alanlardaki güvenlik uygulamalarının kendilerine özel riskler uyarınca gerçekleştirilmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Kısacası, site güvenliği de tüm diğer güvenlik ihtiyacı duyulan mekanlar gibi dikkatle ve profesyonelce ele alınması gereken bir iş koludur. Prosedür güvenlik, uzun yılların tecrübesi ve profesyonel kadrosu ile toplu yerleşim alanları güvenliği konusunu büyük bir ciddiyet ve görev bilinciyle yürütür. Uygulanacak güvenlik konsepti, güvenlik danışmanlarınca gerçekleştirilen detaylı bir keşif çalışmasından sonra hazırlanan ''Risk analizi ve kapsamlı güvenlik raporu'' çalışmasının ışığında ve projeye  göre oluşturulur.

2016072028a747de-6621-4e04-8eea-55d65d09

Rezidanslar ve Özel İkametler

Rezidans ve kişiye özel müstakil ikametlerin güvenlik uygulamaları da aynı bilinç doğrultusunda şekillendirilir. Belirli bir kişi kişiler ya da alana yönelik ve sadece kendilerine özel güvenlik konseptinin oluşturulmasından sonra ele alınması gereken bir diğer önemli aşama da, güvenlik işini yapacak olan personellerin, belirlenen bu riskler ve geliştirilen özel konsepte uygun şekilde seçilmeleri ve bu doğrultuda eğitilmelerinin sağlanmasıdır. 

Prosedür Güvenlik personeli Siteler, ortak yaşam alanları, ikametler vs. gibi unsurların ihtiyaç duyacağı şekilde aşağıda belirtilen eğitim seanslarından geçirilirler.

     Temel Güvenlik Eğitimi

     İletişim Becerileri

     Beden Dili

     Kitleler Psikolojisi

     Sorun çözme teknikleri ve baskı altında hareket

     Güvenlik hizmetinin hukuki boyutu, yetki ve sorumluluklar

     Şüpheli belirti tespit yöntemleri

bottom of page