top of page
gökdelen.jpg

İŞ MERKEZLERİ, GENEL MÜDÜRLÜKLER, ÇOK MÜLKİYETLİ AKILLI BİNALAR

707f4c76289dbf73920405faf2efa8a1.jpg

İŞ MERKEZLERİ, GENEL MÜDÜRLÜKLER

Günümüzde ve özellikle bir çok büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde, gelişen ve değişen mimari koşullara da bağlı olmak üzere, yüksek katlı akıllı binaların sayısı oldukça artmıştır. Terminolojide ''gökdelen'' olarak geçen bu tür binaların sayısı daha 20 yıl öncesine kadar parmakla sayılabilecek miktarlarda iken, içinde bulunduğumuz dönemde sayılamayacak rakamlara ulaşmıştır. Bu tür binaların birçoğu önemli şirketlerin ve özellikle de banka ve finans kurumlarının uhdesinde olmakla birlikte, katları bir çok farklı kurumca paylaşılan binalar da azımsanmayacak derecededir.

Tahmin edileceği üzere, bu tür devasa ve yüksek teknolojiye sahip ama bir o kadar da geniş kitleler ve kalabalıkları barındıran binaların en önemli gereksinimleri idari yönetim ve güvenlik ihtiyaçlarıdır.

Bu tür hizmetler, kurumların ya da kuruma ait yönetim firmalarının vasıtası ile gerçekleştirilebildiği gibi, özel tesis yönetim firmaları ve özel güvenlik firmalarından hizmet alınarak da gerçekleştirilebilmektedir.

Prosedür grup, bünyesinde bulunan Özel Güvenlik Şirketi ve tesis Yönetim Şirketi ile, tesis yönetimi, teknik destek, güvenlik mühendisiliği, temizlik, özel güvenlik gibi bu tür ihtiyaçların tümüne cevap verebilme kapasitesinde ve iddiasındadır.

bottom of page